[2018 yılının başlarında "Alice Yasası - Elektromanyetik Teoride (c+v)(c-v) Matematiğine Geçiş" adlı kitabımı tanıtım amacıyla pek çok bilim insanına göndermiştim. "Işığa Çağrı" adlı bu yazı yurtdışı gönderilerine eklediğim ön nottur. Değişen bir şey yok. Hareketli bir hedefe giden bir sinyalin hızının ölçülmesi için mücadeleye devam ediyorum. - Mart 2019]

Sayın Bilim İnsanı,

Geçmişte bilim insanları dünyanın düz olduğuna inanırlardı. Çok sonra ölçümler yapılabildi ve dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlandı. Dünya yuvarlaktır, artık bunu tartışmıyoruz.

Günümüzde bilim insanları "Işığın hızının bütün referans sistemlerine göre "c" olduğuna" inanmaktadırlar. Halbuki, hareketli bir cisme giden ışığın hızını şimdiye dek hiç ölçmemişlerdir. Yapılması gereken bu ölçüm yapılmadan karar verilmiştir. Bunun dünyanın düz olduğunu öne sürmekten ne farkı vardır? 

Geçmişte bilim insanları dünyanın düz olduğunu düşündükleri için kenarlarından suların döküldüğünü de düşünürlerdi. 

Günümüzde bilim insanlarının bu inançlarının bir sonucu olarak, cisimlerin kısalabildiğini, zamanın yavaşlayabildiğini , vs, düşünmektedirler. Eğer temel alınan bilgilerde yetersizlik varsa, bilim insanı olsanız bile iradeniz dışında yanlış yerlere savrulursunuz, aynı geçmişte olduğu gibi, şimdi bugün olduğu gibi. 

Gerekli ölçümü yapınız ve gerçeğe ulaşınız. Farkında olmadan içine düştüğünüz korkunç karanlıktan, anlamsız saçmalıklardan kendinizi çekip çıkartınız. Eğer kendinizi aydınlığa çıkartırsanız, çalışma arkadaşlarınızı aydınlatabilir ve onlara yardım edebilirsiniz.

Bir müddet sonra kaçınılmaz olarak Elektromanyetik Teoride (c+v) (c-v) matematiğine geçilecektir ve Fizik bilimi içinde taşıdığı yanlışlardan arınacaktır. Size gönderdiğim bu yol gösterici kitabı olağanüstü dikkate okumanızı içtenlikle dilerim.

Işığın hızı bütün referans sistemlerine göre "c" değildir.


Uyan dostum, uyanmanız gerekiyor. Fiziğin veya astronominin hangi branşı üzerinde çalıştığınızın bir önemi yoktur. Bu konu bilim insanlarının tümünü içine alan, herkesi etkileyen ortak bir konudur. Kalkın ve çalışmaya başlayın.

Saygılarımla

Han Erim